724 361 360, 515 252 165

Ta ostatnia sobota była bardziej wiosenna niż ta sprzed 3 tygodni. Było bardziej tłumnie, m.in z powodu tego, że przed biathlonem odbywało się SOBINO organizowane przez Bielsko Biała O-Team.

W związku z tym wpadliśmy na pomysł, by przeprowadzić eksperyment. Już w ubiegłym roku „chodziło nam po głowie” połaczenie biegu na orientację ze strzelaniem. Nawet w pierwszym pomyśle zawody miały mieć nazwę Biathlonowy Orienteering, ale jednak zostaliśmy przy biathlonie. I tak mijały dni, tygodnie i coraz częściej można było usłyszeć od uczestników biathlonu, żeby może to połączyć w całość, żeby podczas biegu na orientację, zrobić punkt kontrolny na którym się strzela. Kombinowaliśmy, kombinowaliśmy i wymyśliliśmy Duathlon składający się z dwóch dyscyplin, a 5 maja pojawiła się ku temu świetna okazja.

W sobotę 5 maja odbywały się treningowe zawody w biegu na orientację SOBINO, a zaraz po nich startował drugi etap Biathlonowego Sprintu Biegowego. Kto chciał startować w obu zawodach miał ku temu niezłą okazję, a my postanowiliśmy najlepszych nagrodzić. Do klasyfikacji był wliczany czas biathlonu + 1/2 czasu trasy „A” (pod warunkiem ukończenia jej) SOBINO. Czy sie udało? Z naszego punktu widzenia – tak, ale ciekawe co sądzą o tym uczestnicy obu startów.

To może teraz o głównym daniu, czyli drugim etapie biathlonu. Wyniki tych zawodów to w zasadzie „kopiuj/wklej” z pierwszego etapu, no może są tylko drobne zmiany. U Panów mała zamiana miejsc, a u Pań „na pudle” tylko 3 miejsce inne od tego sprzed 3 tygodni. I tu małe sprostowanie…otóż maszyna obliczeniowa, która opracowywowała wyniki „na gorąco”, lekko się przegrzała i oznajmiła, że Julia Cieślar w biathlonie zajęła 2 miejsce, a Hania Marszałek wygrała. Po schłodzeniu tejże maszyny ( oraz reklamacji złożonej przez Julie) musimy sprostować to co było na podium. Wygrała jednak Julia przed Hanią. Bardzo przepraszamy zainteresowane  i obiecujemy, że maszynie obliczeniowej zostanie wgrane nowe oprogramowanie, czy lepsze? czas pokaże. Gdyby to nie pomogło – zostanie wymieniona.

Wyniki Duathlonu oraz 2 etapu Biathlonowego Sprintu Biegowego, są już do obejrzenia. Jeżeli będziecie widzieć jakąś niezgodnośc to prosimy o kontakt: biuro@teamproactive.pl lub 724-361-360. Wezwiemy maszynę do ponownego zweryfikowania wyników.

Za tydzień Rajd Miejski W Gliwicach, kto ma ochotę to można się zapisać, tam gdzie na Rajd Miejski w Bielsku – Białej, czyli TU.

3 etap Biathlonu 30 czerwca, być może będzie okazja do zorganizowania kolejnego Duathlonu.