724 361 360, 515 252 165

Pierwsze koty za płoty. Do tej pory Żywca nie było na liście Rajdów, Gier miejskich, rodzinnych, w których „maczaliśmy palce”. Mamy to już za sobą. Wspólnie z Wydziałem Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu z okazji Dni Powiatu Żywieckiego, w ostatnią sobotę (19 sierpnia) zorganizowaliśmy Grę Rodzinną.

W grze wzięło udział 19 zespołów, z powiatu żywieckiego, Bielska – Białej, Gdańska, Żor, Warszawy. Łączna liczba uczestników wyniosła 66, co jak na pierwszy raz w Żywcu było sporym sukcesem. Zawodnicy mieli do odnalezienia 10 puktów kontrolnych, z czego na 6-ciu czekały na nich zadania specjalne (bieg na orientację, zadanie folklorystyczne, zadanie strażackie, zadanie artystyczne, zadanie na spostrzegawczość, zadanie sprawnościowe).

Zwycięzcami gry rodzinnej została drużyna Pani Katarzyny Jaskółka, w której wystartowali jeszcze Natalia Kosiec, Julia Kosiec, Kacper Żuławski oraz Michał Żuławski. Zespół ten wygrał nagrodę główną, czyli weekend w domku letniskowym w Zarzeczu, który znajduje się 100m od Jeziora Żywieckiego, a jakby komuś było za daleko do wody, to przy domku znajduje sie basen. Gratulujemy.

To teraz czas na Bielsko-Biała. 21 września startuje Bielsko Biała Nocą, organizowane przez Bielsko Biała Orienteering Team, Natomiast my przypominamy o 30 września, w tym dniu odbedzie się Mini Rajdzik „Zdrowie i Środowisko”, który będzie rozegrany w kategoriach rodzin. Wkrótce więcej informacji na ten temat.