724 361 360, 515 252 165

No i się międzynarodowo na Rajdzie zrobiło, a żeby było bardziej tabloidowo to śmiało możemy napisać, że było międzykontynentalnie. Skoro międzykontynentalnie to ten fakt zakrawa na zalążek Mistrzostw Świata. O! Mistrzostwa Świata w Rajdach Miejskich w Bielsku-Białej – zgrabnie powiedziane, prawda?

Znacie opowieści o Radiu Erewań??? To jedna z nich, wprost z wikipedii:

  • Słuchacze pytają: Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.

My jednak nie jesteśmy Radio Erewań (co nie oznacza, że nie bylismy bez powiązań radiowych) i podamy od razu same fakty dotyczące Rajdu. Rajd był trzecim takim w Bielsku-Białej. Wzięło w nim udział 50 zespołów z całego świata (to prawda), w tym z Peru, Polski oraz Portugalii (w „Ulicy Sezamkowej” by było na koniec napisane, że „sponsorem programu była literka „P”). Było 17 zespołów na trasach OPEN oraz 33 na Trasie Rodzinnej. OPEN miała do pokonania ok. 26km (najkrótszy wariant) i do znalezienia 17 punktów kontrolnych, a Rodzinna 9km.oraz 7 punktów.

Pogoda wreszcie dopisała (znaczy nie padało), o ile spory, „chorwacki” upał można uznac za dobre warunki do biegania. Zadania były jak zwykle „od sasa do lasa”, czyli od quizów, przez logiczne, dziennikarskie, orienteering, aż do zadań wytrzymałościowych. Podobno uczestnikom najbardziej podobały sie zadania w Państwowej Straży Pożarnej oraz Fitness Klubie 24. Musiały sie podobać, bo w obu przypadkach autorami tych zadań byli zacni sportowcy. W Straży Daniel Góralczyk – wygrywający zawody strażackie raz za razem, a we Fitness 24 Mateusz Pietrucha – utalentowany Kick-Bokser z Otwocka. Prawda, że tam było „syto”? Zdaje sie też, że sporą atrakcją było zlokalizowanie startu i mety na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. To raczej na rajdach, a także na innych imprezach się nie zdarza, a jak już – to bardzo rzadko.

O wynikach nie ma się co rozpisywać, może poza faktem, że cała zabawę wygrał najstarszy zespół w stawce, czyli Team 360 Stopni w składzie Maciek Pońc i Piotr Pilak. Oni sa jak wino, im starsi tym lepsi. Młodzieży do roboty!!! Natomiast w „rodzinnej” cała pule zgarnęli Piotr(syn) i Mariusz Jaworski w bardzo dobrym czasie 95:02. Może Piotrek z Tatą weźmie się za wygrywanie z Maćkiem i Piotrkiem??? Całe wyniki do obejrzenia TUTAJ.

Dziekujemy za wsparcie wszystkim naszym partnerom i współorganizatorom, w szczególności BBOSiR-owi, Radiu Bielsko, Ośrodkowi Edukacji Sokrates, Dyrekcji Teatru Polskiego, Dyrekcji Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, BKS Stal Bielsko-Biała, DomenaSportowa.pl, Nutrend, Państwowej Straży Pożarnej, Team 360n Stopni i wielu innym, dzięki którym ten Rajd doszedł do skutku i…był chyba całkiem fajny. Do zobaczenia.

Rajd Miejski był współfianansowany ze środków pozyskanych z Urzędu Miasta w Bielsku-Białej.