724 361 360, 515 252 165

To był weekend pełen wydarzeń w Stowarzyszeniu ProActive Team. Od Gry Miejskiej „Zapanuj nad energią” przez zawody w biegu na orientację „Tropem Trzech Braci” w Cieszynie, zawody strażackie „Firefighter Combat Challenge” w Wadowicach, aż po Puchar Świata w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego w Gabali (Azerbejdżan). We wszystkie te wydarzenia były „zamieszane” osoby, które działają w naszym Stowarzyszeniu.

O piątkowej Grze Miejskiej było poniżej. Teraz o pozostałych. W Cieszynie, było jak na zawodach strażackich, tyle że się nie paliło, a cały czas lała się woda…z nieba. Nasze zespoły startowały na trasie 4 km, do tego trzeba było odnaleźć 11 punktów kontrolnych. Zajęte miejsca…i tu jest problem. Oczekujemy na wyniki oficjalne, ponieważ…suszą się karty startowe 😉 Każdy kto wystartował na tej trasie otrzymywał na mecie poczęstunek, napój oraz możliwość wejścia na wieże widokową (w trakcie zawodów) i podziwiania „płaczącego” Cieszyna. Szkoda, bo Cieszyn to piękne miasto. W związku z tym wynik był sprawą drugorzędną. Zawody bardzo fajne, sprawnie przeprowadzone, w dobrej przyjacielskiej atmosferze, tym bardziej, że startujący to we większości „sami swoi”, dodatkowo pomysł punktu na wieży całkiem atrakcyjny. Czekamy na więcej propozycji ze strony Fundacji „Pro Vitae”.

W sobotę w Wadowicach nasz człowiek, który zgotowuje los uczestnikom na Rajdzie Miejskim w Bielsku-Białej, sam doświadczył mega-wysiłku, a do tego ten wynik…Daniel Góralczyk (bo o nim mowa) wygrał po raz trzeci zawody „Firefighter Combat Challenge”, tym razem pobijając rekord życiowy w kategorii OPEN, a następnie wygrał w kategorii TANDEM (z Rafałem Berezą). Jak takie zawody wyglądają, to wystarczy kliknąć powyżej w „OPEN”. Gratulujemy Danielowi.

No i niedziela. Beata Bartków-Kwiatkowska zawodniczka STS Tychy w ramach przygotowań do startu w Rajdzie Miejskim Bielsko-Biała, pojechała do Azerbejdżanu na zawody Pucharu Świata w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego. Zakwalifikowała się do finału, w którym była uprzejma zająć 8 miejsce. Ktoś powie, że to „tylko” 8 miejsce…cóż Beata w tej chwili jest 8 na świecie. Dla Beaty też nasze wyrazy uznania i gratulacje.

Na koniec tych naszych wiadomości sportowych, przypominamy, że Lewandowski wygrał z Rumunią 3-1 w Eliminacjach do Mundialu w 2018 roku.Tu nie było nikogo „od nas”, ale każdy dziś pisze, mówi o tej wygranej, a skoro „Każdy” to my też.

Przypominamy, że Rajd Miejski i Biathlonowy Sprint Biegowy tuż, tuż, można się zgłaszać (a nawet trzeba). mapy już są, zadania też (prawie), będzie o nas słychać w Radio Bielsko, będzie nas widać na plakatach w mieście.