724 361 360, 515 252 165

Adin, dwa, tri, czietyrje, piat…Ponad 20 lat temu rozdawaniem dobrej energii zajmował się niejaki Pan Kaszpirowski. Włączało się srebrny ekran, a tam o określonej porze leciał przekaz tegoż Pana. Ekrany w telewizorach nie były tak pojemne jak obecnie(plazma, itp.), a i tak miało się wrażenie że ktoś wychodzi z telewizora i wciąga nas do jego środka, robiąc „dobrą energie” w mózgu. Cóż dawne to były czasy, a energię pozyskiwana wydawała się być odnawialna…cyklicznie włączało się kanał, i bach energia wpadała do nas na zawołanie. Inna sprawa, że rachunek za energię elektryczną wzrastał, ale kto by się tym przejmował.      Ale co ma wspólnego z Panem Kaszpirowskim nasze Stowarzyszenie??? My nie czekając na spływ energii z telewizora, wzięliśmy udział w pokazaniu sposobów jej zdobywania (coś jakby dać człowiekowi wędkę, a nie rybę). Odciągnęliśmy (wspólnie z Biurem Zarządzania Energią w Bielsku-Białej), ponad 80 człowieków od telewizora, komputera, telefonu…Szczęśliwcy dali sobie tą energię przekazać za pomocą w/w gry.

Vii Festiwal Dobrej Energii, w ramach którego odbyła się Gra Miejska „Zapanuj nad Energią” miał swoje miejsce w Parku im. Juliusza Słowackiego w Bielsku-Białej. Na uczestników gry czekało 8 zadań specjalnych, z wiedzy, sportowych, czy wręcz literackich. Trasa miała długość ok. 2 km. W rywalizacji wzięło udział 25 zespołów, składających się z 2-5 uczestników. Rywalizację wygrała drużyna Pana Krzysztofa Biel, pokonując zespół Jacka Żmija(znanego z Bielsko Biała Nocą), na trzecim miejscu była drużyna Pani Dagmary Budzyń. Pierwsza trójka otrzymała atrakcyjne nagrody(m.in. bony Sodexho), aplauz i szacunek od widowni na zakończeniu, a najcenniejsze to Dobra Energia, która w trakcie Festiwalu towarzyszyła im przez cały dzień.

Ciesząc się z tak dobrej pogody na tak zacnej imprezie, przypominamy, że na tym nie koniec(jeżeli chodzi o czerwiec), bo 24 czerwca biegamy w Biathlonowym Sprincie Biegowym, a 25 czerwca taka nasz perełka, która ma swoje drugie urodziny, czyli 3 Rajd Miejski Bielsko-Biała. Na oba te wydarzenia serdecznie Szanowych Państwa zapraszamy polecając formularz zgłoszeń. Klikamy w interesujące nas wydarzenie, rejestrujemy się i…gotowe.