724 361 360, 515 252 165

„Proszę Pana, ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. To przez reminiscencje. Jakże może mi się podobać piosenka, którą słyszę pierwszy raz?” – mówił inżynier Mamoń w kultowym filmie „Rejs”.

Stosując tą sprawdzoną metodę, którą przedstawił nam 47 lat temu człowiek wykształcony, znający się na rzeczy, bo z zawodu przecież był Dyrektorem, w/w inżynier Mamoń, powtórzymy kilka aspektów w Rajdzie Miejskim.

Zaczniemy od nagrody specjalnej, która w roku ubiegłym przypadła w udziale zespołowi numer 13 (nikt nam nie będzie mówił, że 13 jest pechowe, a 21 szczęśliwe), czyli Ani i Grzesiowi Ząbkiewiczą. Czytając ich wrażenia z odbioru nagrody, sponsor Restauracja Admiral Club „Pod Śmigłem”, postanowił ponownie ufundować taki rarytas, czyli przelot szybowcem nad Bielsko-Białą. Ów rarytas będzie do rozlosowania, pośród wszystkich, którzy ukończą trasę długą i będą obecni na zakończeniu rajdu. Przypomnimy, że w ubiegłym roku, każdy ze szczęśliwców miał okazje spojrzeć na nasze miasto z góry przez około 20 minut. Zresztą jak było, to można sobie przypomnieć:

„Odbiór nagrody przebiegł bez problemów – wykonaliśmy kilka telefonów i byliśmy umówieni na 20.08.

Ekipa w Aeroklubie była bardzo sympatyczna. Wszyscy mieli świetne poczucie humoru, więc o żadnych stresach nie było mowy.

To były nasze pierwsze przeloty szybowcem w życiu, więc nie będziemy ukrywać – przeżycie na maksa. Mieliśmy świetnego pilota, który pokazywał nam rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Np. kąt skrzydeł, gdy szybowiec się wzbija w powietrze, przelatująca poniżej pustułka i tym podobne. Ania miała (jakkolwiek to brzmi 😛) fajne wiatry, tudzież kominy powietrzne, bo fajnie szybowiec wtedy wyniosło i polatała nieco dłużej. Ja ciutkę krócej, bo czas naglił, ale nic a nic nie żałuję, bo rundkę miałem na serio bogatą w widoki (i rzeczoną pustułkę 😛).

Pogoda była idealna w tą sobotę, więc skoczyliśmy jeszcze na Szyndzielnię i Klimczok, no i trochę poszwendaliśmy się po Bielsku, bo… lubimy to miasto.

Na fotkach Ania przed startem, 2x Ania w powietrzu, Ania już na ziemi (uhahana 🙂), Ja przed startem i ja w trakcie lądowania.”

Co dalej z naszymi starymi „piosenkami”? Będą nagrody ufundowane przez Perfect Domena Sportowa, jak zwykle będzie z nami Nutrend, Ośrodek Edukacji „Sokrates”, Elbis, Opifex, BBOSiR, Radio „Bielsko”. Czy ktoś nowy? Owszem, Teatr Polski w Bielsku-Białej, Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej.

Przypominamy o naszym formularzu zgłoszeniowym, zgłaszajcie się, zapisujcie, bo na trasie czeka na Was sporo atrakcji, a na najlepszych przygarść atrakcyjnych fantów. Nie wspominając o wcześniej wymienionej nagrodzie „wysokich lotów”.