724 361 360, 515 252 165

Czas urlopów nieuchronnie się zbliża, biura turystyczne są coraz częściej odwiedzane. Można pojechać do Turcji, do Czarnogóry, do Włoch, na komunie (choć to można bez pośrednika), itd. My nie jesteśmy biurem podróży, ale jak dobry KO-wiec (nie ten co w damskiej ubikacji), podpowiemy, poinformujemy „w co się bawić gdy możliwości wszystkie wyczerpiemy ciurkiem”, bo jak wiadomo „w czasie deszczu dzieci się nudzą (nie tylko dzieci), to ogólnie zna-ana rzecz”.

Już w ten weekend 13/14 maja, Rajd Miejski w Gliwicach, na który są jeszcze wolne miejsca startowe w sobotę na dystansie ok. 80 km (rowerem, kajakiem, biegiem, na rolkach). Niedziela jest przeznaczona dla trasy rodzinnej, ale w niej to już od miesiąca, wszystkie miejsca „wyprzedane”. Choć może akurat jakaś ekipa się wykruszy i stanie po nocach w kolejce, (bo może coś „rzucą na rynek” niczym 35 lat temu)  będzie miało sens i uda się zapisać na trasę rodzinną. Jedną z atrakcji będzie możliwość zmierzenia się w rywalizacji rodzinnej z Beatą Bartków-Kwiatkowską (m.in. 8-ą zawodniczką ostatnich Mistrzostw Europy w Mariborze w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego oraz olimpijką z Londynu), choć nie mamy pewności czy w niedzielę nie trzeba będzie strzelać co będzie dawało Pani Beacie przewagę nad resztą stawki, a wiemy też, że nasza olimpijka ma w kartach sportowych bieg na orientację, który jest nieodzownym elementem Rajdu Miejskiego w Gliwicach.

Jeśli jednak, postanowicie pozostać w Bielsku, to zapraszamy na Piknik Rodzinny na Hrobaczej Łące, który będzie można połączyć z wbiegnięciem na ta górę w lekkim, wręcz spacerowym tempie. Start tego wu-efu o godz. 10.00, z parkingu przy ul. Lipnickiej (koło leśniczówki), naprzeciwko ul. Polna nr 237.

Co dalej? Po weekendzie mamy nadzieję, że wreszcie wróci zima, bo w maju 4 dni z rzędu bez śniegu to jakaś anomalia i będzie można Was zaprosić na przygotowania do drugiego etapu Biathlonowego Sprintu Biegowego, który będzie miał miejsce 3 czerwca. Gdyby jednak śnieg nie dopisał, to zarezerwowaliśmy dla Was strzelnicę sportową w Gimnazjum w Mazańcowicach, gdzie będzie można potrenować strzelanie do tarcz biathlonowych, przy pomocy trenerów i instruktorów strzelectwa. Kiedy? 23 maja od 16.30 – 18.00. Chętnych prosimy o deklarację uczestnictwa pod wydarzeniem na fb lub kontakt mailowy biuro@teamproactive.pl – ilość miejsc ograniczona. Wracamy do czasów sprzed 35 lat, czyli kto pierwszy – ten lepszy.

Cała Polska Biega z Mapą – 24 maja. To kolejne wydarzenie, na które chcemy Was zaprosić bez względu na ilość puchu, który będzie zalegał na bielski „Błoniach”. Światowy dzień orienteeringu w tym roku przypada na w/w datę. Nasi przyjaciele z Bielsko-Biała O-Team zapraszają na późne po południe na bielskie „Błonia”, gdzie będzie można świętować ten dzień całkowicie sportowo. Więcej informacji o tych zawodach na stronie www.bielskobialanoca.pl .

Gdyby ktoś po przeczytaniu oferty naszego (Nie)biura podróży czuł niedosyt, to polecamy jeszcze plan atrakcji  odbywających się w Bielsku-Białej do końca maja.

Poza tym nieśmiało przypominamy o zgłoszeniach do Biathlonowego Sprintu Biegowego oraz do Rajdu Miejskiego, które można popełnić tutaj.